GYROKINESIS® KARDIOVASKULÁRNÍ DECHOVÝ PROGRAM Progrese 3

Jednotlivě červen

Progrese 3 4.6. 17.00-19.00

1 200,00 Kč

Tento program přináší unikátní přístup, jak pracovat s kardiovaskulárním systémem. Je protikladem k přístupu zlepšení fyzické kondice přes vyčerpání. Častá představa o zlepšení kondice je, že musíte běžet co vydržíte, nebo skákat 50x nahoru a dolů, až máte pocit, že Vaše srdce vyskočí z hrudníku. Není to tak.

Budeme objevovat, jak pomalu integrovat energii pohybu do těla tak, že každý orgán spolupracuje a to vytváří harmonii a připravenost těla na větší zátěž.

Tělo má vlastní rytmus, Juliu, zakladatel metod Gyrotonic a Gyrokinesis tomu říká vnitřní hudba těla. Když se rozezní, uvolní, začínáte vnímat vnitřní vedení. Nesnažíte se tělo vést, tělo vede Vás. Jeden ze způsobů stimulace těla je poklepávání těla, vibrace. Je to jako když někdo zaklepe na dveře, vy to slyšíte uvnitř domu a jdete otevřít. To stejné se děje v těle. Rytmus, vibrace, pohyb, dech v harmonii s tělem jako celkem, nejen jeho fyzickou stránkou.

Struktura celého programu je taková, že nejdříve připravíme tělo a otevřeme, zprůchodníme všechny dutiny, cesty pro tok tělních tekutin i dechu. Pak se stupňující zátěží se v těle energie nekumuluje, neblokuje, ale proudí a vyživuje tělo.

Co je život? Dech je jedním z nejdůležitějších aspektů života. Čím více dýcháme, tím více naše energie plyne naším tělem, čím více revitalizování jsme, tím lepší život máme. Je to způsob, jakým zlepšit jakoukoliv aktivitu ve vašem životě, ať je to potřeba vyléčit tělo z traumatu, nemoci, nebo příprava na sportovní výkon, anebo jen prostředek, jak se ve svém těle cítit dobře.

Tento program byl původně vyvíjen se záměrem sloužit vrcholovým sportovcům ke zlepšení kondice. Pak když přišla pandemie Koronaviru, Juliu pracoval s lidmi, kteří se potýkali s následky této nemoci, která nejčastěji zasahuje srdce plíce, nervový systém a často způsobuje bolesti pohybového aparátu. Juliu upravil kardiovaskulární program tak, aby sloužil jako zdroj regenerace a nastartování sebe léčebných procesů v těle.