en-us-Kopie z Baletní akademie s Barborou 04. - 09. 07. 2022

11/13/2022

Pro studenty a tanečníky od 15-25 let


Naše letní akademie bude společná cesta kreativním procesem různých pohybových stylů s domácími i zahraničními lektory. Den bude začínat Gyrokinesis® nebo Pilates a Yamuna technikami fasciálního uvolnění "body rolling" s míčky a "foot fitness" s úžasnou Radkou Westerkamp z Vídně. Odpoledne bude prostor na repertoár, variace, contemporary s oblíbenou Natašou Novotnou v duchu "Gaga" techniky. Čeká Vás přednáška s velkou osobností, specialistkou na výživu sportovců, absolventkou 1.lékařské fakulty UK, spoluzakladatelkou Pro Fit Institutu MUDr.Marií Skalskou. Blahodárné účinky meditace a vizualizace, hluboké uvolnění a podporu rychlejší regenerace těla technikou Jóga Nidry, Vám představí Tereza Böhmová a harmonizační techniky pomocí pohybu a zvuku představí paní Kateřina Pfeiferová. Jeden večer věnujeme promítání z mého soukromého tanečního archivu a bude prostor na Vaše dotazy.


Rozvrh:
09.45-10.45 Gyrokinesis/Pilates, Yamuna
10.50-12.15 Ballet class
12.15-13.15 Pauza
13.15-14.45 Repertoár/ Pointe work
15.00-16.25 Contemporary/ Gaga
16.35-18.00 Jóga Nidra/ Výživa / Meditace / Harmonizace/
Místo konání: Taneční studio v Maceškově paláci, 1.patro, velký sál
Budečská 35, Praha 2 (naproti Vinohradskému pavilonu)

Čekají nás krásné chvíle při společném plynutí tancem různých stylů a pro tanečníky tak důležitých duši, tělo i mysl rozvíjejících doplňkových aktivit.

Naše letní akademie je založen na komplexním přístupu k přípravě na profesi tanečníka, která není jen o fyzické kondici. Je třeba vědomě formovat osobnost tanečníků, zdravé sebevědomí, pěstovat zdravou disciplínu, porozumění vlastnímu tělu, mysli i duši.


Při výuce studentů často narážím nejen na špatné pohybové vzorce, ale také jejich nezdravou sebekritiku. Nejsem zastánce dosahování výsledků přes ponížení, urážky a negativní kritiku. Já věřím, že výkon a výsledek práce přijde jako reakce na pozitivní kreativní proces. 

Spolupráce mezi pedagogem a studentem musí být založena na důvěře a oboustranné disciplíně. Existuje již mnoho vědeckých studií, jak negativní je pro tělo stres. 

Pokud výuka přináší studentům nepřiměřený stres, nemůžeme očekávat pozitivní výsledky. Tanečníci potřebují vědět na jakých principech jejich tělo mysl a duše fungují, aby vyspěli v silné, zdravé osobnosti a obstály v konkurenci, která je nyní v tanečním světě velmi vysoká.Lektoři:

Barbora Kohoutková
Bývalá primabalerína několika světových souborů, hostující pedagog a lektorka metod Gyrotonic® a Gyrokinesis®
BALET-GYROKINESIS®-REPERTOÁR
www.artofmovement.cz

Nataša Novotná
Tanečnice, choreografka, gaga lektorka, spoluzakladatelka souboru 420 PEOPLE,ředitelka a zakladatelka Kylián found Prague
CONTEMPORARY-REPERTOÁR-GAGA
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nataša_Novotná

MUDr. Marie Skalská
Specialistka na výživu sportovců, absolventka 1.lékařské fakulty UK, spoluzakladatelka Pro Fit Institutu
PŘEDNÁŠKA VÝŽIVA TANEČNÍKŮ
www.profitinstitut.cz
www.centrumsportmed.cz

MgA. Radka Westerkamp
Žije ve Vídni, kde je spoluzakladatelkou studia 1040 Yoga&Pilates, instruktorka Pilates Matwork, Balanced Body Master teacher pro matwork, Yamuna® Body Rolling a Yamuna® Foot Fitness instruktor
PILATES,YAMUNA® FOOT FITNESS & BODY ROLLING,
www.1040yogaundpilates.com

Tereza Böhmová
Učitelka védských meditací a jógy, dula
MEDITACE-JÓGA NIDRA
www.vedskameditace.cz

Kateřina Pfeiferová
Meditační praxe inspirovaná Continuum movement, hluboké relaxační dechové techniky, malířka duchovních obrazů
MEDITACE-POHYB-DECH
https://radaznebe.webnode.cz/
https://obrazy-pfeiferova.cz/


Krok 1: Zde si prosím stáhněte a vyplňte svou přihlášku. Odešlete prosím na INFO@ARTOFMOVEMENT.CZ

Krok 2: Zde klikněte a přímo objednejte Baletní akademii


Další pobyty s Barborou